Dlaczego przemysł farmaceutyczny kwitnie a my wciąż chorujemy?

Dlaczego ludzie chorują? Jak by się zastanowić , to tak na dobrą sprawę nie ma ludzi zdrowych są tylko nie zdiagnozowani.

Photo by Pixabay on Pexels.com

Jedni mają cukrzycę inni dnę moczanową a jeszcze inni Hashimoto itd. itd.

Można by wyliczać bez końca. Nauczyli nas od dziecka , że jak się zachoruje idzie się do lekarza , doktor przepisuje magiczne tabletki , tydzień w domu i po chorobie. Tabletki na kaszel , tabletki na ból głowy , tabletki na ból brzucha , tabletki , tabletki , tabletki…

No właśnie na jedno pomogą na drugie zaszkodzą , ale kogo to obchodzi liczy się zysk.

Czas się obudzić i wziąć zdrowie we własne ręce. Od czego zacząć?. Przede wszystkim należy umieć rozpoznać dobrego lekarza od złego.

Dobry lekarz zawsze Cię wysłucha , będzie dopytywał , powie że ma czas i nigdzie się nie spieszy. Dobry lekarz nigdy nie przepisze Ci leków bez diagnostyki , bez zrobienia podstawowych wyników oraz tych bardziej specjalistycznych. I w końcu dobry lekarz zawsze zwróci uwagę na twoją dietę czy jesteś szczupła , szczupły czy też nie . Dobry lekarz zawsze każe Ci zbadać nietolerancje pokarmowe gdyż w dobie postępującej cywilizacji są najczęściej występującą przyczyną ciężkich chorób i schorzeń.

Objawy nietolerancji:

  • układ pokarmowy (wymioty wzdęcia , skurcze , nudności , zaparcia biegunki , kolki , uczucie pełności, zespół złego wchłaniania , stany zapalne jelit takie jak Choroba Leśniowskiego-Crohna ,choroba jelita drażliwego)
  • skóra (suchość skóry, świąd skóry , trądzik , pokrzywka , atopowe zapalenie skóry wypryski , egzema łuszczyca)
  • układ oddechowy (astma , nieżyt nosa , zapalenie zatok , częste infekcje , zapalenie oskrzeli , kichanie , alergia na pyłki , alergia na kurz , alergia na sierść)
  • choroby autoimmunologiczne (Hashimoto , RZS ,ZZSK, celiaka , cukrzyca , wrzodziejące zapalenie jelita grubego ,łuszczyca ,Choroba Leśniowskiego-Crohna )
  • układ hormonalny (nadwaga , otyłość , stłuszczenie wątroby , zatrzymanie wody i obrzęki , insulinooporność , cukrzyca , nadciśnienie tętnicze , problemy z poczęciem i utrzymaniem ciąży , hiperkortyzolemia , hiperprolaktynemia , nadczynność lub niedoczynność tarczycy , zespół napięcia przedmiesiączkowego )
  • układ nerwowy (migreny , bóle głowy , zaburzenia koncentracji , depresja lęki zespół przewlekłego zmęczenia , autyzm , zespół nadpobudliwości psychoruchowej ADHD , bezssenność )

Jeśli masz któreś z wyżej wymienionych chorób lub dolegliwości , czym prędzej zbadaj swoje nietolerancje pokarmowe. Z własnego doświadczenia wiem , że trudno jest z dnia na dzień zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe lecz naprawdę warto. Jestem na to żywym dowodem.

Kiedy zaczęłam swoją walkę o zdrowie miałam depresje , ciągłe bóle głowy ,bóle stawów. Przewlekłe zapalenie zatok , które skończyło się dwoma operacjami z marnym skutkiem. Męczące zatwardzenia wywołujące hemoroidy. Niedoczynność tarczycy i Hashimoto a co za tym idzie wypadające włosy i poodklejane paznokcie.

Dziś dzięki uporowi i konsekwentnemu postępowaniu odzyskałam kontrolę nad własnym życiem. Za namową mojej endokrynolog przyjrzałam się swojej diecie . Zbadałam nietolerancje. Wykluczyłam nie tolerowane produkty. Po bólach głowy i depresji zostało wspomnienie , zatoki wyleczone , Hashimoto zatrzymane , zero zaparć, hemoroidy same zniknęły a paznokcie , cóż znów mogę sobie pozwolić na tipsy bo moje paznokcie są zdrowe i mocne .

A wszystko to dzięki wykluczeniu z mojej diety produktów które powodowały , że mój organizm atakował sam siebie. Tobie też się to uda lecz nie stanie się to dziś ani jutro ale powrócisz do zdrowia obiecuję . Mnie zajęło to trzy lata . Pewnego dnia obudziłam się spojrzałam w lustro i zdałam sobie sprawę , że stało się . Wszystkie dolegliwości odeszły w niepamięć to cudowne uczucie , czuć się tak zdrowo i lekko , bez obciążeń. Właśnie dla tego pisze tego bloga by się ze Wami wszystkimi tym podzielić , bo bardzo bym chciała i głęboko w to wierze , że każdemu to się może udać . A w tedy przemysł farmaceutyczny przestanie już tak kwitnąć bo ludzie biorąc zdrowie we własne ręce nie będą się faszerować na okrągło lekami z byle powodu. Powodzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: